אריזה של תכולת דירה הינה עבודה הדורשת מיומנות רבה לשם אריזה נכונה

כל אחד שהתנסה בעבר באריזת דירה יודע כי אין מדובר בעבודה פשוטה כלל, וכי יש לבצע הכנות מקדימות רבות וכן לדעת כיצד לארוז כל פריט ופריט בבית בצורה אשר תאפשר לא רק לשמור על שלמות הפריטים הארוזים, אלא גם תחסוך במקום בזמן האריזה ותאפשר פריקה מהירה ונוחה שלהם. כאשר אורזים תכולת דירה לשם אחסון, הקושי בתהליך האריזה דומה לזה הקיים בעת מעבר דירה, ולכן חשוב לדעת כיצד לעשות זאת בצורה נכונה.

 

אז כיצד יש לארוז תכולת דירה בטרם אנו מאחסנים אותה?

 

 

• יש להצטייד בכמה חומרים מראש: אריזה דורשת תכנון מראש, כאשר אחד הדברים החשובים ביותר הינו כמובן רכישת ציוד אריזה מתאים. הציוד הבסיסי הינו קרטונים, דבק נייר רחב המשמש לסגירת הארגזים וטושים עמידים המשמשים לסימון הארגזים. במידה והנכם אורזים ציוד רגיש או שביר, מומלץ להיעזר גם בדפי אריזה להפרדה, פלסטיק בועות (פצפצים) וחומרים מבודדים מפני מים במידת הצורך. חברות מקצועיות מסייעות באיסוף החומרים הנדרשים, בתמורה לתשלום נוסף.

 

• יש לתכנן את האריזה בצורה החוסכת מקום: חסכון במקום הינו קריטי לאחסון יעיל של תכולת דירה, היות וכל מכולה כמובן מוגבלת במקום. כמו כן, הוא מסייע בשלב ההובלה והפריקה של הציוד במחסן, ולכן חשוב לתכנן מראש כיצד אורזים כל חלק וכיצד ניתן לצמצם בשטח, למשל- אריזת קופסאות כאשר הן פתוחות ויושבות אחת בתוך השנייה, אריזת בגדים מקופלים וכדומה.

 

• יש לסגור רק ארגזים מלאים: שיטה נוספת למקסום מקום האחסון הינו שמירת ארגזים שאינם מלאים פתוחים עד ניצול כל המקום הקיים בהם. באופן זה, אנו רואים תמיד באילו ארגזים יש לנו עוד מקום ובאילו לא, ואנו יכולים לנצל את השטח הפנוי. מומלץ שלא למלא ארגז חצי-מלא בתכולה שאינה קשורה לפריטים הנמצאים בו כעת, למשל למלא ארגזים השייכים למטבח בבגדים או מוצרי אמבטיה, אולם אם ברצונכם לחסוך משמעותית במקום כמובן שזה אפשרי.

 

• יש לסמן את הארגזים בסיום כל אריזה: חשוב לסמן כל ארגז מיד עם סגירתו בכדי שלא נתבלבל בתוכן הארגזים. חשוב לכתוב לאיזה אזור שייך הארגז, האם המוצרים בו שבירים או לא ובאיזה אזור נרצה לפרוק אותו במחסן. אם ברצונכם לעקוב אחר כמות הארגזים, ניתן גם למספר כל ארגז. סימון זה חשוב בעיקר בשלב פריקת הארגזים במחסן וכן במידה ונרצה להוציא חפצים מסוימים בהמשך הדרך. כאשר ממקמים את הארגזים במחסן, מומלץ לוודא כי ארגזים השייכים לאזור מסוים, למשל חדר השינה, מוצבים יחד, כך שאם נרצה להוציא חלק מהם או את כולם נוכל לעשות זאת בקלות ובמהירות, ומבלי לפתוח ארגזים אחרים.

 

• חשוב לבחור בקפידה מה אנו אורזים ומה זורקים: אריזה יעילה אינה אריזה עיוורת של כל הפרטים הנמצאים בדירה, וחשוב למיין כל פריט ולהחליט מה חשוב לנו לאחסן ומה לא. את הפריטים שבחרנו שלא לאחסן ניתן למחזר, לתרום או לזרוק במידה והם אינם שמישים יותר.

 

 

טכניקות אלו מסייעות באריזה יעילה ונכונה של תכולת הדירה

תכנון מוקדם של דרך אריזת הדירה מוביל לאריזה נכונה ויעילה יותר של תכולת הדירה, וכן לשמירה על החפצים המאוכסנים לאורך זמן. לאחר שארזנו נכון את הדירה ומיינו את החפצים שלנו, נוכל לאחסן אותם גם לאורך זמן ללא כל קושי בפריקתם במידת הצורך, היות וכל הפרטים ממוינים, מסומנים וממוקמים באזורים שקבענו מראש בתוך המחסן בו אנו משתמשים.

לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים:
*
*
 

בואו תכירו אותנו

סדר בית - שירותי מעבר דירה