חדר השינה הינה המקום בו אנו פושטים את בגדינו, נחים ומרשים לעצמנו להרפות מהעומס היומיומי, מהלחצים ומהדאגות. השינה הינה בין האלמנטים המשמעותיים ביותר ביצירת אורח חיים שפוי ומאורגן, רגוע ונעים. שינה טובה חשובה לכינון אורח חיים מאורגן, ולא פחות חשוב מכך הוא הסדר שבחדר.

 

חדר מסודר מעניק תחושת ארגון ושקט נפשי, כמו גם את היכולת לארגן טוב יותר את החיים עצמם. באמצעות סידור נכון של חדר השינה ניתן ליצור אקלים נעים ומרגיע המאפשר לישון בשקט ולצבור כוחות ליום המחרת.

 

מיקום המיטה

 

מיקום המיטה הינו למעשה השיקול הראשוני שניקח בחשבון בעת סידור חדר השינה שלנו. חדרי שינה מעוצבים ברמה הגבוהה ביותר כוללים מיטה הממוקמת בדיוק במרכזם, ואילו זאת בהתייחס לגודלה של המיטה, לצורתה ולצורת החדר. מיטות עגולות, למשל, יכולות להיות ממוקמות במרכז החדר וללא חיבור לקיר כלשהו. מיטות קינג סייז, עדיף כי יהיו צמודות לקיר שמול הכניסה לחדר השינה וטוב יותר אם יהיו מצופות בכילה.

 

תאורה

 

התאורה בחדר השינה צריכה להתאים לכמה מצבים שונים. חדרי שינה מעוצבים יכולים להוות השראה משמעותית במקרים אלו. התאורה צריכה להתאים לאור יום מלא מחד ומאידך, עליה להיות מתאימה לערב ולשעות רגועות יותר, בהן נוהגים לעמעם את האורות. רצוי למקם תאורה ייחודית המתאימה לשעת שינה או לקריאה של ספר. תאורה זו ברוב המקרים תמוקם ליד המיטה או במקום המאיר אותה.

 

מיקום ארון הבגדים

 

במקרים בהם יש מקום לחדר ארונות חשוב למקום אותו מבעוד מועד ולבנות אותו כך שיהיה נוח לגשת אליו ולהשתמש בכל הבגדים והנעליים שבתוכו. חדר ארונות הינו בין הפתרונות האידיאליים לסידור נכון של חדרי שינה. חדרי שינה מעוצבים ברובם מבוססים על חדר ארונות המפנה את שאר החדר מבגדים ונעליים, ממתלים ותיקים למיניהם. כל אלו יכולים להיות פתרונות אידיאליים לסידור חדר שינה באופן מאורגן ונעים לעין.

 

מיקום שולחן הקוסמטיקה

 

שולחן קוסמטיקה הינו בין האלמנטים המעניקים לחדר השינה את מראהו הרומנטי והנעים לעין. מיקום שולחן הקוסמטיקה הינו משמעותי בשני היבטים מרכזיים. ראשית, שולחן הקוסמטיקה, כאשר הוא נראה לעין – הוא מעניק לחדר השינה מראה רומנטי ומאידך, עליו שלא לתפוס יותר מדי מקום בחדר השינה.

 

חלונות חדר השינה

 

חלונות חדר השינה צריכים להיות גמישים במידת האור שהם מכניסים לחדר. במידה וקיימים חלונות גדולים מדי בחדר השינה חשוב לאפשר לכסותם בווילון ובמידה וקיימים חלונות קטנים מדי יש לאפשר כניסה מרבית של אור ואוויר.

 

נכתב על רוני סיני - חברת ביג סליפר חדרי שינה מעוצבים

לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים:
*
*
 

בואו תכירו אותנו

סדר בית - שירותי מעבר דירה